Tesettür Kıyafete Uygun Ayakkabı Seçimi

Şık bir hanım siluetinden bahsedebilmek için vazgeçilmez unsurlardan biri de ayakkabılardır. Kıyafetin başlıca tamamlayıcısı olan ayakkabılar, her ne kadar abiye elbiselerin altından çok görünmeyecek olsa da şıklığından emin olmak isteyen her kadın için ayakkabı seçimi fazlaca önemlidir.

Giyilen giyim ile ilgisi olmayan ayakkabı tercihinde bulunmak, tüm gözlerin hoş durmayan ayakkabılara kaymasına niçin olacaktır. Uzun abiye elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilmelidir? Sorusuna cevaben Tüm abiye kıyafetlerde olduğu benzer biçimde, tesettür abiye elbiselerin altına maksimum yakışan ayakkabı modeli normal olarak ki topuklu ayakkabılardır. Zarif stilettolar, gosterişli platform ayakkabılar kuşkusuz abiye elbiselere yakışan en ideal seçimler arasındadır. Ancak ayakkabı seçiminde kendi kurallarını oluşturmak isteyen bayanlarda rahat ettikleri ve zarif görünmelerini sağlayacak ayakkabı seçiminde bulunabilirler.

Feminen kadınların En Güçlü Yanı: Topuklu Ayakkabılar
hanımlar için şıklık ve feminenlik söz mevzusu olunca topuklu ayakkabılar kaçınılmazdır. Özel gün ve geceleri şıklıkları ile unutulmaz hale getirmek isteyen her bayan ayakkabı tercihine extra özen göstermektedir.

Her bayanın ayakkabı seçenekleri içinde siyah topuklu ayakkabısının olması modacılarında her süre altını çizdikları konulardan biridir. Siyah rengin her giysiye uyumlu özellikte olması, zor giysilerde bile siyah ayakkabınız kurtarıcınız olacaktır. çoğu zaman sade zarafeti ile göz doldurmaya yeten siyah topuklu ayakkabılar, tek renk tesettür abiye elbiseleri en şık şekilde tamamlayacak seçeneklerden biridir.

Şıklık Bir Yana, refah Bir Yana
Sizin için anlamı çok çok fazla olan özel davet ve düğünlerde şık olma isteğiniz, konforunuzu bir kenara bırakmanıza niçin olsa da rahatsız bir ayakkabının keyfinizi gölgelememesi adına kesinlikle ayakkabı seçiminde uyum kadar rahatlık kriterini de göz önünde bulundurmalısınız.

Bu noktada tesettür abiye giysi modeline karar verdikten sonrasında, ayakkabı seçimini son ana bırakmadan önceden belirlemek gerekir. çağrı öncesi ara ara ayakkabıyı tecrübe etme şansınız olacağı için, o önemli günde şıklığınızı garanti ederken, konforunuzda netlik kazanacaktır.

Tesettür Abiyeye bakılırsa Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Tesettür abiye elbiseler için ayakkabı seçerken diğer önemli bir nokta da kıyafetin modeli ile ayakkabı modelinin uyumlu olmasıdır. Detaylı ve hareketli modele haiz olan abiye elbiseler için tek renk ve mütevazi bir topuklu ayakkabı seçiminde bulunmak yerinde olacaktır.

Aksi biçimde ayakkabı modeli ile giysi modelinin yarışır nitelikte hareketli olması, tüm dikkatlerin elbiseden çok ayakkabılara yönelmesine niçin olacaktır.


Abiye Ayakkabı Rengi nasıl Olmalı?
Şık olmayı güvence altına almak isteyen her kadın abiye seçiminde ilk başlarda siyah olmak üzere koyu renklere yönelir. Ayakkabı seçmesi de basit olan siyah renk abiye elbise için, siyahın aksine açık renkler oldukca zarif durmanızı elde edecektir. Ekru, krem veya pudra renkleri siyah abiye elbiseyi tamamlayacak en ideal açık renkler arasındadır.

Ayakkabı renginde uyum yakalamak için son yıllarda genç bayanların rağbet gösterdiği trendlerden biri de şal veya eşarp renginin ayakkabı ile uyumlu olması da uygulanabilir öneriler arasındadır. Şal ve eşarbı başka kıyafet yahut kombinlerde kullanabilme avantajı da bu şekilde uyumlu olmayı tesettürlü şık kadınlar için geçerli kılacaktır.

Related posts

Leave a Comment