Kına Geceleri için Uygun Muhafazakar Kaftanlar

Düğüne Birkaç Gün Kala gelin adaylarının kendilerine özgü önemli gecelerden biri de kına geceleridir. Güzel ve özel olmak adına kına gecelerini ufak detaylarla zenginleştiren gelin adayları, adeta sultan olmak için ellerinden geleni yapmaktadır.
Kına gecesi denince akla ilk gelen kaftan ya da bindallı, kına gecesi giyim tarzının geçmiş ve günümüz modasının bir araya gelmesi ile genç kadınlara pek çok seçenek sunarken, aynı zamanda epey kararsızlık yaşanmasına da sebep olmaktadır.
Osmanlı motifleri ile tam da geleneksel seçimin simgesi olan kaftan modelleri, en çağdaş tasarımları ile genç kızların düğün öncesi hayallerini süslemektedir.

Kaftan Modasını Saran Osmanlı İşlemeleri
Osmanlı motiflerinin zarafetinden ve asaletinden sıkılmak imkânsız olsa da, kına gecesinde farklı bir tasarım kaftan giymek isteyenler için Hint hanımefendilerina özgü pek çok kaftan modeli arasından seçim yapmak da mümkündür.
Sadece kırmızı rengi ile gelin adaylarını kısıtlamayan kaftan tasarımcıları, kırmızıya yakışan ve en doğru şekilde eşlik eden renk ve motiflerle, kına gecesinin hareketliliğine yakışır şekildeki modellere haizdir. Özellikle hakim yaka ve İspanyol kol tasarımları şovşli bir kına gecesi gelini olmanızı sağlamaktadır.

Geleneksellikle Zenginleştirilmiş çağıl Kaftanlar
Sizinle beraber aynı sürem dünya evine girecek arkadaşlarınızın pek çoğu kaftan tercihini kırmızı modellerden yana kullandı ve sizde farklı bir kaftan rengi ve modeli ile misafirlerinizi şaşırtmak istiyorsanız, kırmızının sıcaklığına eş değer olan renkler arasından seçim yapabilirsiniz.
Mor ve fuşya gibi renklerin yanı sıra, turuncu ve turkuaz renklerinin uyumunu birbirinden şık geleneksel motiflerle zenginleştirilmiş kaftan modellerinde görmeniz mümkündür.
Şifon kumaşlarla hareketlilik kazandırılmış olan rengârenk kaftanlar, asil ve zarif duran işlemelerle kına gecesinin gelenekselliğine maksimum yakışan modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Düğünlerin Asil Zarafeti: Abiye Kaftanlar
Tesettür giyinen kadınların kapalı giyimde örutubet verdikleri bir mevzu da düğün ve davetlerde kuğu şeklinde görünmenin verdiği ihtişam. Düğün ve davetlerde çokça tercih edilen ve tercih edilmesini önerdiğimiz abiye kaftanlar sizi asil bir zarafetle ayakta tutacaktır.

Kırmızı Kaftanlara Alternatif: Yeşil Kaftan
Kına gecelerine yakışan kırmızı kadar benimsenmiş olan zümrüt yeşili, en az kırmızı kaftan modelleri kadar genç kızlara yakışmakta ve gecenin sultanı olmanın hakkını verdirecek renklerden biridir.
Pek çok kıyafetin enfes bir şıklığa bürünmesinde etkili rol oynayan yeşilin en güzel tonu, sarı, beyaz ve kırmızı şeklinde renklerle ve işlemlerle bir araya geldiğinde çok büyük bir kaftan şıklığına bürünmeyi mümkün kılmaktadır.

Hint tarzın En Şık Kaftan Modelleri
Kına geceleri ile bütünleşmiş Hint tarzı, son yıllarda farklı ve özel olmak isteyen bir çok gelin adayının tercih ettiği kaftan modellerine sıra dışı özgmeşhurk katan bir tarzdır. Klasik tarzın kendine has özellikleri ile harmanlanmış olan Hint tarzı kaftan modelleri, şalvarlı modelleri ile de hem geleneksel bununla beraber Hint tarzını elden bırakmayan genç kızları cezbetmektedir.
Hint seçiminda tasarlanmış olan pek çok kaftan modelinde, kına gecelerinin vazgeçilmezi olan kırmızı rengini görmek mümkündür. Kırmızının en sıcak tonları ve bordo ve yeşil şeklinde keskin renklerin çekiciliğini kına gecelerinizde sezmek için birbirinden şık kaftan alternatiflerini mutlaka aklınızda bulundurmalısınız.

Related posts

Leave a Comment