Eşarp Ve Şal Seçimine Uygun 2018 Kombin Ve Modeller

Kapalı bayanların en önem verdikleri kombin parçalarından biri de eşarp ve şallarıdır. Giyilen kıyafetle uyumlu olması veya yüz tipine uygun modelin seçilmesi şeklinde tercihler kusursuz görünmenin kilit noktalarından biridir.
Önemli tesettür markaların eşarp koleksiyonlarından seçim yaparken, sırf moda diye yüzünüze veya ten rengine uyum sağlamayan eşarbın kullanılması, uyumsuz bir görüntüde olmanızı elde edecektir. şundan dolayı her kapalı hanımefendi kusursuz seçimler yapabilmesi adına seçiminı ve yüz özelliklerini iyi tanıması gerekiyor.

Giyim seçimine Uygun Eşarp Seçimi
İtiraf edelim, eşarp ve şal seçimi yaparken kombinlerinizdeki öteki parçalar ile uyumlu olması sağlıklı bir seçim bulunduğunu gösterir. Seçtiğiniz eşarp veya şalın ayakkabı ya da çantanız ile uyumlu olması daha çok göze hitap edecektir. Uzun seneler tesettürlü olan kadınların geniş bir eşarp ve şal koleksiyonuna haiz olduklarını söylemek mümkündür.
Her kıyafete uyumlu eşarbın olmasını isterken çekmeceler dolusu eşarp kapalı hanımefendilerin günlük yaşamlarını ve özel günlerini oldukca şık ve muhafazakâr kılmaktadır. Sadece yeni bir eşarp satın alırken yalnız giyim unsurunu göz önünde bulundurarak karar vermek doğru olmayacaktır. Bu noktada ten renginin de dikkate alınması ideal eşarp ve şal seçmeyi mümkün kılacaktır.
Esmer ten rengine sahipseniz, eşarp seçerken tercihinizin açık renklerden yana olmasına dikkat etmelisiniz. Pudra pembesi, açık mavi ve yeşilin en sıcak tonları benzer biçimde renkler koyu ten rengine sahip kadınlara çok yakışmaktadır. Esmer ten rengini daha çok kapatan lacivert ve siyah benzer biçimde renk eşarplardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.
Açık ten rengine haiz sarışın hanımefendilerin koyu renk eşarp ve şal bağlama lüksleri bulunsa da yüz ifadesini donuklaştıran koyu kırmızı ve parıldayan renkler sarı saçlı kadınların kaçınmaları ihtiyaç duyulan renkler arasındadır. Hardal sarısı, lila ve mavinin en şık tonları açık ten renkli bayanlara yakışan seçenekler arasındadır.
Yüz Şekline Göre Eşarp Seçimi
Kapalı bayanların eşarp seçiminde atladıkları en önemli detaylardan biri de yüz hatlarıdır. Bu sebeple eşarp ve şal trendlerini yakından takip ederken yüz şeklinin de iyi tanınması gerektiğine her seferinde vurgu yapmaktayız.

Yüz şekline göre eşarp seçerken nasıl bağlanması gerektiğini de büyük önem taşımaktadır. Yuvarlak, oval ve kare gibi yüz tiplerinin kendilerine yakışan eşarp bağlama modelini bulmaları, seçilen eşarbın deseni ve rengi ile yüzün uyum sağlamasına olanak tanıyacaktır.

Rengini ve desenini beğendiğiniz eşarp bağladığınızda fikrinizin değişmesine neden oluyorsa, bağlama stilinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Yüz şeklinizin yapısına göre boneyi ya da eşarbı yanlış bağlamanız olduğunuzdan yaşlı görünmenize ya da yüz ifadenizin değişmesine neden olacaktır.

Related posts

Leave a Comment